در راستای توسعه فعالیت‌های گروه نصر معین پارسایان، شركت انرژی معدن نصر (سهامي خاص) در سال 1395، به منظور حضور فعال گروه در حوزه معادن و صنایع معدنی، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی تأسیس گردید.يكي از مهم‌ترين و اساسي‌ترين پايه‌هاي اقتصاد هركشوري منابع معدني و ذخاير تحت الارضي آن كشور است. تا جایی که نقش معادن و منابع در رشد اقتصادي هر كشوري انكار ناپذير است. بدون تردید بهره برداری از معادن کشور، یک عامل کاملا مثبت و مهم در رشد و توسعه اقتصادی است. بخش معدن در بازار جهانی نیز نقش بسیار عمده‌ای ایفا می‌کند. معادن، تأمين كننده مواد اوليه مورد نياز بسياري از صنايع بوده و در امر خودكفايي صنعتي، ايجاد اشتغال مولد و افزايش توليد ناخالص ملي يك كشور نقش بسزايي دارند.

از آنجایی درحال حاضر بخش عمده‌ای از انرژی مورد نیاز در جهان از منابع معدنی (سوخت‌های فسیلی) تولید می‌شود، بخش معدن و انرژی ارتباط تنگاتنگی بایکدیگر دارند. بر همین اساس در راستای توسعه فعالیت‌های گروه نصر معین پارسایان، شركت انرژی معدن نصر (سهامي خاص) در سال 1395، به منظور حضور فعال گروه در حوزه معادن و صنایع معدنی، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی تأسیس گردید. هدف از تأسیس این شرکت، سرمایه گذاری و فعالیت در پروژه‌های صنعتی و معدنی داخل و خارج از کشور، از قبیل اکتشاف، استخراج، تولید و فرآوری منابع معدنی فلزی و غیرفلزی، نفت و گاز و انرژی، انرژی‌های نو و انرژی‌های تجدید پذیر و صنایع مرتبط با آنها به طور مستقیم یا از طریق مشارکت و همچنین مدیریت فعالیت‌های مذکور است.

يكي از مهم‌ترين و اساسي‌ترين پايه‌هاي اقتصاد هركشوري منابع معدني و ذخاير تحت الارضي آن كشور است. تا جایی که نقش معادن و منابع در رشد اقتصادي هر كشوري انكار ناپذير است. بدون تردید بهره برداری از معادن کشور، یک عامل کاملا مثبت و مهم در رشد و توسعه اقتصادی است. بخش معدن در بازار جهانی نیز نقش بسیار عمده‌ای ایفا می‌کند. معادن، تأمين كننده مواد اوليه مورد نياز بسياري از صنايع بوده و در امر خودكفايي صنعتي، ايجاد اشتغال مولد و افزايش توليد ناخالص ملي يك كشور نقش بسزايي دارند.

از آنجایی درحال حاضر بخش عمده‌ای از انرژی مورد نیاز در جهان از منابع معدنی (سوخت‌های فسیلی) تولید می‌شود، بخش معدن و انرژی ارتباط تنگاتنگی بایکدیگر دارند. بر همین اساس در راستای توسعه فعالیت‌های گروه نصر معین پارسایان، شركت انرژی معدن نصر (سهامي خاص) در سال 1395، به منظور حضور فعال گروه در حوزه معادن و صنایع معدنی، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی تأسیس گردید. هدف از تأسیس این شرکت، سرمایه گذاری و فعالیت در پروژه‌های صنعتی و معدنی داخل و خارج از کشور، از قبیل اکتشاف، استخراج، تولید و فرآوری منابع معدنی فلزی و غیرفلزی، نفت و گاز و انرژی، انرژی‌های نو و انرژی‌های تجدید پذیر و صنایع مرتبط با آنها به طور مستقیم یا از طریق مشارکت و همچنین مدیریت فعالیت‌های مذکور است.تاریخچه شرکت

شرکت انرژی معدن نصر (سهامی خاص) با  تابعیت ایرانی در تاریخ 24/06/1395 به شماره 498386، و شناسه ملی 14006173011 در اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غير تجاري تهران به نشاني: تهران- خيابان ولیعصر(عج) – خيابان زرتشت غربی- پلاک 75 – كد پستي: 1415683661 و با سرمایه ثبتی 1،000،000،000 ریال منقسم به 1،000،000 سهم 1،000 ریالی به ثبت رسیده است.موضوع فعاليت شركت

براساس مأموریت کلیدی شرکت در خصوص توسعه کسب و کار در حوزه معادن و صنایع معدنی، انرژی، انرژی‌های پاک، نفت، گاز و پتروشیمی و با توجه به اساسنامه شرکت، مصوب 24/06/1395 موضوع فعالیت شرکت انرژی معدن نصر به شرح زیر تعریف شده است: 


سرمایه‌گذاری و فعالیت در پروژه‌های صنعتی و معدنی داخل و خارج از کشور، از قبیل اکتشاف، استخراج، تولید و فرآوری منابع معدنی فلزی و غیرفلزی، نفت و گاز و انرژی و صنایع مرتبط با آن‌ها به طور مستقیم یا از طریق مشارکت و همچنین مدیریت فعالیت‌های مذکور.

مشارکت با شخصیت‌های حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی و انعقاد قرارداد با آن‌ها مطابق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به طور مستقیم یا با استفاده از امکانات سهامداران.

حضور در مناقصه‌ها و مزایده‌ها، اخذ وام و تسهیلات ریالی و ارزی از منابع داخلی و خارجی، تأسیس واحدهای صنعتی و معدنی، تجارت در زمینه‌های مرتبط با معدن و صنایع معدنی و نفت و گاز.

انتقال دانش فنی و مطالعه در فن‌آوری‌ها و علوم مرتبط با موضوع شرکت در جهت توسعه معادن و صنایع معدنی و انرژی در کشور.

عقد قرارداد مرتبط با موضوع شرکت با اشخاص حقیقی و حقوقی، خصوصی و شرکت‌های دولتی با رعایت قوانین.

سرمایه‌گذاری در سایر شرکت‌های معدنی و نفت و گاز، تأسیس شرکت‌های جدید معدنی، ارائه خدمات فنی و مهندسی و مشاوره‌ای در امور اکتشاف و استخراج منابع معدنی و نفت و گاز و منابع انرژی، احداث مجتمع‌های معدنی و فرآوری برای تولید محصولات اصلی و فرعی معادن فلزی و غیرفلزی و منابع انرژی در داخل و خارج کشور، توزیع و فروش محصولات مرتبط و هرگونه عملیات تولیدی، خدمات فنی و مهندسی و تجاری مجاز داخلی و خارجی مربوط به معادن و نفت و گاز و انرژی.

خرید داخلی یا واردات ماشین‌آلات مرتبط با استخراج، فرآوری و یا تولید مرتبط با موضوع فعالیت شرکت.

برگزاری و شرکت در همایش‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی داخلی و خارجی مرتبط با صنعت و انرژی و سایر نمایشگاه‌ها